Меблі в стилі бароко

Вітальня в стилі бароко Regina
Вітальня в стилі бароко Regina

Історія стилю бароко

Бароко виникло у 17 столітті в Італії як відповідь на стриманість та простоту ренесансу. Цей стиль став втіленням розкоші, динамізму та емоційної насиченості. Поширення бароко охопило більшість країн Європи, зокрема Францію, Іспанію, Австрію та Німеччину. Меблі у стилі бароко стали невід'ємною частиною цього мистецького руху, привносячи в інтер'єри палаців і будинків багатство деталей та вишуканість форм.

Основні характеристики меблів у стилі бароко

Меблі в стилі бароко вирізняються своїми розкішними формами, деталями та матеріалами. Основні риси включають:

 • Витончені форми: Меблі мають плавні, вигнуті лінії та складні силуети, що додають їм елегантності та величності.
 • Декоративні елементи: Різьблені деталі, золочення, інкрустації та орнаменти є характерними для цього стилю. Особлива увага приділяється деталям, що додає меблям багатства та витонченості.
 • Якісні матеріали: Використовуються дорогі породи дерева, такі як горіх, червоне дерево та палісандр. М'які меблі оббиваються дорогими тканинами, такими як оксамит, шовк та дамаст.
 • Колористика: Переважають насичені кольори, такі як золото, червоний, зелений та синій. Часто використовуються контрастні поєднання, що підкреслюють розкіш та велич стилю.

Популярні види меблів у стилі бароко

 • Крісла та дивани: Витончені форми, різьблені дерев'яні рами, оббивка з дорогих тканин.
 • Комоди та шафи: Масивні, з багатим різьбленням та інкрустаціями.
 • Столи та стільці: Великі, з різьбленими ніжками та декоративними елементами.
 • Ліжка: Величні, з високими узголів'ями, часто прикрашеними драпіровками та балдахінами.

Вітальня в стилі бароко Cleopatra
Вітальня в стилі бароко Cleopatra

Дизайн в стилі бароко

Особливості дизайну інтер'єру в стилі бароко

Дизайн інтер'єру в стилі бароко характеризується розкішшю, симетрією та складністю форм. Основні риси включають:

 • Симетрія: Принцип симетрії є ключовим у дизайні бароко. Інтер'єри часто мають дзеркальну симетрію, що додає їм гармонії та порядку.
 • Багатство декору: Стіни, стелі та підлоги прикрашаються фресками, ліпниною, позолотою та інкрустаціями. Декоративні елементи включають різьблені карнизи, панелі та розетки.
 • Розкішні матеріали: Використовуються мармур, дорогоцінні породи дерева, бронза, золото та срібло. Тканини, такі як шовк, оксамит та дамаст, додають інтер'єрам м'якості та розкоші.
 • Освітлення: Люстри з кришталю, свічники та лампи з бронзи додають інтер'єру блиску та величі.
Спальня в стилі бароко Mara Bella
Спальня в стилі бароко Mara Bella

Ліжко в стилі бароко Mara Bella        


Колористика

Колористика інтер'єрів у стилі бароко включає насичені та теплі кольори. Переважають золоті, червоні, зелені та сині відтінки, що додають приміщенню величі та розкоші. Використовуються контрастні поєднання кольорів, що підкреслюють деталі декору.

Розміщення меблів

Меблі розміщуються симетрично, з акцентом на центральні елементи, такі як камін, ліжко або великий стіл. Важливою частиною дизайну є створення відчуття простору та об'ємності приміщення.

Їдальня в стилі бароко Cleopatra Lux

Кому підійдуть меблі в стилі бароко

Для любителів розкоші та величі

Меблі в стилі бароко ідеально підійдуть для тих, хто цінує розкіш, елегантність та історичний шарм. Вони додають інтер'єру величі та вишуканості, створюючи атмосферу розкоші та багатства.

Для колекціонерів та поціновувачів мистецтва

Любителі антикваріату та мистецтва знайдуть у меблях бароко справжній скарб. Ці меблі можуть стати центральним елементом колекції та підкреслити витончений смак власника.

Вітальня в стилі бароко Cleopatra Lux

Для власників великих приміщень

Меблі в стилі бароко найкраще виглядають у великих приміщеннях з високими стелями та просторими кімнатами. Вони додають приміщенню величі та створюють атмосферу палацу.

Для створення тематичних інтер'єрів

Бароко є ідеальним стилем для створення тематичних інтер'єрів, таких як палацові зали, театральні кімнати або розкішні готельні номери. Вони додають інтер'єру унікальності та неповторності.

Висновок

Меблі в стилі бароко є втіленням розкоші, елегантності та величі. Вони підходять для тих, хто цінує історичний шарм, любить розкішні інтер'єри та прагне створити атмосферу багатства та вишуканості у своєму будинку. Незважаючи на свою розкіш, ці меблі можуть стати справжнім витвором мистецтва, підкреслюючи індивідуальність та витончений смак свого власника.

Дизайн в стилі бароко Cleopatra Lux


Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Меблі з натурального дерева.

Класичні меблі для спальні з натурального дерева

Румунські меблі - спальня Venetia: Розкіш та затишок у вашій оселі